سال نو دیگری نزدیک و همراه آن فرصتی برای شروعی تازه در راه است. هر شخصی در هر جایی در پی انجام و یا تغییر چیزی در مورد خودش و یا دنیای اطرافش است. با این وجود، برای افراد زیادی، تصمیم گیری­ های سال نو تمرینی برای تفکرات آرزومندانه است، نه یک تحول. مطمئناً داشتن یک شغل جدید، رفتن به تعطیلاتی رویایی یا رهایی از دلبستگی­ های نادرست بسیار دلنشین خواهند بود، اما به راستی در پی انجام چه اقدام جدیدی هستید؟ – منظورم علاوه بر اشتراک گذاری و یا توییت تمایلاتتان است.

حقیقت این است که بسیاری از تصمیمات دوام نم ی­آورند. همچنین جای تعجبی نیست که ایجاد یک تغییر بارز در سبک زندگی شما و یا عادت­هایتان وظیفه ساده ­ای نیست. اگر مایل به تحقق بخشیدن به تصمیمات خود هستید، باید برایشان آماده شوید، آنها را اولویت بندی کنید و پشتکار داشته باشید. خوشبختانه، من راهنمای خوبی برای کمک به شما در انجام این کار دارم.

یک راهنمای کامل در مورد تصمیمات سال نو

یک سال جدید و یک شمای جدید

برای چند دقیقه، زمانی را صرف خودتان کنید، تمام دستگاهایتان را خاموش، و از همه دل مشغولی­ هایتان فاصله بگیرید. اگر می­ خواهید این تصمیم گیری­ ها به خوبی پیش روند، باید به چندین سوال سخت صادقانه پاسخ دهید. چگونه می ­توانید واقع بینانه از جایی که هستید به جایی بروید که دوست دارید؟ اگر اهداف خود را شناسایی نکرده ­اید و برنامه ­ای برای دست یابی به آنها ندارید، همیشه در تقلایی بی نتیجه خواهید بود. زمانیکه در حال خاموش کردن شعله ­ها هستید، پیشرفت ممکن نیست. بعلاوه، اگر ندانید برای چه هدفی تلاش می­ کنید، همچون مسافری هستید که بر صندلی نشسته اما راننده ­ای ندارد. جای تعجبی نیست که هرگز دیدگاهی برای آینده خود نداشته­ اید، هرگز زمان لازم را صرف آن نکرده ­اید و هیچ کس نمی ­تواند آنها را برایتان انجام دهد- در واقع، دیگران مشغول به کارهای مربوط به خودشان هستند.

بنابراین، زمان آن رسیده که تغییر را الویت خود قرار دهید. به این صورت می ­توانید به آن دست یابید؛ هر یک از این سوالات را با جزئیات و بدون خوب جلوه دادن شکست­های گذشته و چالش­ های آینده پاسخ دهید.

در پی دست یابی به چه هدفی هستید و چرا؟

چرا در گذشته شکست خورده ­اید؟

تا چه حد آن را می خواهید؟

موانع راهتان چه هستند؟

دستورالعمل لازم برای تصمیمی نو

با ایجاد شفافیت از جایگاه گذشته خود و جایگاهی که در پی آن هستید، زمان حرکت فرا رسیده است. تحول یک محصول جانبی از عملی مداوم و پایدار است. بنابراین، هنگام حرکت به سمت هدف خود زمان صحیح استراحت را در نظر داشته باشید، و مقاومت کنید- در قالب هر چیزی که می­خواهد مانعتان شود- به این صورت رشد خواهید کرد. با این وجود، وقتی در مسیر تحول مقاومت و فداکاری لازم را داشته باشید، نیروهای هستی با شما هم پیمان خواهند شد.

هر شخصی که قصد انجام چیزی با ارزش را داشته لحظه­ای نیاز به عقب نشینی را در خود حس کرده است، همه ما تحت تأثیر ترس از ناشناخته­ ها قرار گرفته ­ایم. بنابراین، زمانیکه مردد و بدبین هستید تنها نیستید، و این حس کاملاً طبیعی است. به عبارتی دیگر، عقب نشینی قابل قبول نیست. اگر شما تسلیم شوید، نیروی مقاومت قربانی دیگری گرفته و رویای دیگری را نابود می­ کند.

بنابراین، نکته کلیدی چیست؟ وضعیت فعلی بسیار راحت و تغییر بسیار دردناک است. انتظار رویارویی با چالش ­ها، تنش ­ها و فداکاری­ های لازم را داشته، اما از آنها به عنوان بخشی از فرآیند آگاه باشید. برای سفرتان آماده شوید و از این استراتژی­ها در رویارویی با نیروی مقاومت موجود در مسیر استفاده کنید.

 

 

منبع: Thehybridathlete
ترجمه شده در گروه  TFE|TIMES به قلم مجتبی نقوی، مریم فقیه عبدالهی