ریپل که به عنوان یک ارز بین بانکی شناخته می‌شود، یک شبکه گسترده توزیع شده و منبع باز برای پرداخت است. این ارز به بانک‌های بزرگ کمک می‌کند تا نقل و انتقال‌های بین بانکی را در بستر بلاک چین به راحتی انجام بدهند. هدف این شبکه این است که خود را از دیوارهای شبکه مالی مثل پی پال و کارت های اعتباری که به هزینه‌ بالا و مدت زمان طولانی برای پردازش نیاز دارند، رها سازد.

خیلی‌ها بر این باور هستند که ارز دیجیتال ریپل از بسیاری جهات شبیه به بیت کوین است. این ارز رمزپایه هم مانند بیت کوین تعداد مشخصی سکه برای استخراج موجود دارد. تعداد سکه‌های این ارز دیجیتال ۱۰۰ میلیارد اعلام شده است. همچنین برای انتقال نیازی به واسطه ندارد.

ریپل هم مانند ارزهای رمز پایه دیگر با نوسانات قیمتی مواجه بوده است. ارزش این ارز دیجیتال سال گذشته رشد ۱۰۰۰ درصدی را تجربه کرد.

حال ریپل می‌کوشد جایگزینی برای سوئیفت در دنیای ارزهای رمزپایه باشد و ارزش‌های پیشنهادی قابل توجهی برای این مهم دارد؛ از جمله آنها می‌توان به سرعت بالا، کارمزد بسیار پایین، امکان رهگیری حواله‌ها و تعداد بالای تراکنش‌ها در دقیقه (TPS) اشاره کرد.

ریپل قصد دارد این دشواری‌ها را حل کند تا بانک‌ها، بنگاه‌های بزرگ مالی و اعتباری و شرکت‌های تجاری بتوانند سریع، بی‌خطر، بی‌واسطه و با حداقل کارمزد اقدام به حواله پول در سطح جهانی کنند. برای آشنا شدن با تاریخچه ریپل این اینفوگرافی به شما کمک خواهد کرد.